1. Az iratok előkészítése:

Az online beiratkozás kezdete előtt szükséges a következő iratok szkennelt változatának pdf, jpg vagy png formátumban való előkészítése:

1. Szakválasztást indokló levél. A magyar nyelvű formanyomtatvány letölthető innen.
  2. 1. számú Melléklet (az előiratkozás után generált űrlap)
  3. 2. számú Melléklet: Jelentkezési lap az opciókkal. A Történelem és Filozófia Karon az opciók nem jelennek meg a Jelentkezési lapon, mivel az applikációban kell kiválasztani őket. Töltsd le a Jelentkezési lapot innen és töltsd ki.
  4. Érettségi oklevél (mindkét oldala)
  5. Személyi igazolvány
  6. Születési bizonyítvány
  7. Orvosi igazolás
  8. A beiratkozási díj kifizetését igazoló nyugta (kifizethető online is, az applikáció keretében)

A részletekről és a különféle helyzetekre vonatkozó kiegészítő iratokról itt tájékozódhatsz.

2. Az előiratkozást itt lehet megtenni

Írd be a személyi számod (CNP) vagy az útlevélszámod, kattints a Beiratkozás ikonra, majd figyelmesen vezesd be az összes kért információt.

Miután kitöltötted a személyes adatokat, kiválaszthatod a szakot, amelyre iratkozni szeretnél.

Sorban válaszd ki:

• A kart (Facultatea de Istorie și Filosofie)
  • A képzési szintet (Licență)
  • A szakot

a nyilakkal jelölt három ablakban.

Ezután összpontosíts arra, hogy több szakot (szakképesítése) is kiválaszthatsz.  A Történelem és Filozófia Kar szakképesítéseinek és szakterületeinek (doméniumainak) teljes listája elérhető itt.

A különféle szakok opcióként való kiválasztásáról itt találsz részleteket.

Figyelem! A szakok sorrendje az opciókat tartalmazó táblázatban rendkívül fontos! Ez határozza meg a szakot, melyre felvételt nyerhetsz, ezért a sorrendet kijavíthatod. Nagyon figyelj erre a lépésre! Miután az iratok feltöltése megtörtént, és az opciókat átvette a felvételi bizottság, az opciókat nem lehet megváltoztatni.

Válaszd a „tandíjmentes” (buget), majd a „tandíjköteles” (taxă) opciót ugyannál a szaknál, ha mindenképpen azon a szakon szeretnél tanulni. Válaszd a „tandíjmentes” (buget) opciót több szaknál, ha mindenképpen tandíjmentes helyre szeretnél bejutni.

Amint kiválasztottad az összes szakot, amelyre szeretnél beiratkozni, megjelenik a képernyőn az általad bevitt összes adat, hogy megerősíthesd. Az ezt követően generált 1. számú Mellékletet kérünk, hogy töltsd le, mert később föl kell töltened a többi irattal együtt.

Fontos! A beiratkozás még nem ért véget. A következő lépéshez fogsz kapni egy felhasználónevet és egy jelszót, és ebből az ablakból kell továbblépned.

Fogsz kapni egy üzenetet is ezekkel az információkkal és a linkkel, amelyen folytathatod a beiratkozást.

Folytasd a beiratkozást az iratok feltöltésével és a beiratkozási díj kifizetésével.