Erdélyi Évszázadok VIII/2023.

Örökség – identitás – emlékezet. A kulturális és szellemi örökség recepciója Erdélyben. Szerk. Fehér Andrea. Kolozsvár, Egyetemi Műhely Kiadó, 2023.

Megjelent intézeti évkönyvünk legújabb száma, kolléganőnk, Fehér Andrea szerkesztésében. A kötet közleményei történelmi szemszögből vizsgálják az örökség-emlékezet-identitás kérdéskörét.

A Magyar Történeti Intézet VIII. évkönyve ezúttal az örökség–emlékezet–identitás bonyolult kapcsolatrendszerét kívánja feltárni. A tanulmányok különféle örökségértelmezésekre fókuszálnak, miközben a múltnak a kortárs identitásnarratívák konstruálásában játszott szerepét hangsúlyozzák. Abban reménykedünk, hogy a jelen kötet megerősíti az örökség kérdése iránt érdeklődő kutatókat abban, hogy érdemes a klasszikus témáktól és értelmezésektől elmozdulni és a kulturális örökség elméleti diskurzusához helyi témák kibontásával felzárkózni. (Fehér Andrea előszavából)

A téma külföldi és hazai avatott kutatói mellett A kulturális örökség kutatása és hasznosítása mesterképzőnkön végzett hallgatóink közül is többen közöltek írásokat benne.

A kötet tartalomjegyzéke