Ideiglenes felvételi eredmények - július 2019.

Kedves Felvételizők!
A felvételi ideiglenes eredményeit itt közöljük.

Fontos! A 2019. júl. 23-án kifüggesztett eredmények nem véglegesek. Mivel a bejutottnak nyilvántartott jelentkezők egy része nem foglalja el/igazolja vissza a helyét, az eredeti besorolás változhat:

• Azok a jelentkezők, akik a júl. 23-ai eredményhirdetés alapján csak fizetéses helyre jutnak be, feljebb léphetnek a besorolásban, betölthetnek nem fizetéses helyet is (azzal a feltétellel, hogy benyújtják az érettségi oklevelük eredetijét). A versenyben maradásuk feltétele a visszaigazoláshoz szükséges okmányok benyújtása és a tandíj első részletének a kifizetése. Amennyiben a helyek júliusi vagy szeptemberi újraosztása során tandíjmentes helyre jutnak be, a visszaigazoláskor befizetett tandíj első részletét egy kérvény benyújtása után visszakapják.

Július 24-27, 29. között a sikeres felvételizőknek kötelező módon vissza kell igazolniuk az elnyert helyüket. Ennek érdekében a következő iratokat tartalmazó dossziét kell benyújtaniuk a Kar titkárságán:

1. Érettségi oklevél, eredetiben (azok a jelentkezők, akik csak igazolást vagy az érettségi diploma hitelesített másolatát nyújtják be, csak tandíjas helyre juthatnak be);
  2. líceumi szintű tanulmányi törzskönyvi kivonat;
  3. születési bizonyítvány egyszerű másolata és eredetije (az egyetemen való hitelesítés céljából) vagy hitelesített másolatban;
  4. orvosi igazolás (szabványforma), eredetiben, a következő kitétellel: Felsőfokú oktatásra alkalmas (Apt pentru studii superioare)
  5. két db. fénykép (3x4 cm);
  6. nyilatkozat a beiratkozási szándék megerősítéséről (a hely elfoglalását illetően); a Történelem és Filozófia Kar titkárságán kell kitölteni;
  7. boríték típusú (A4-es) dosszié.
  8. a tandíjas helyekre bejutottaknak a beiratkozási dossziéjukkal együtt a tandíj első részletét (650 lejt) is ki kell fizetniük.
  9. azon diákok, akik korábban már tandíjmentes vagy tandíjköteles helyen egyetemet hallgattak, egy igazolást kell csatolniuk, amelyből kiderül, hogy milyen időszakban részesültek tandíjmentes egyetemi oktatásban