Együttműködési keretszerződés az MTA BTK Történettudományi Intézettel

A Babeș-Bolyai Tudományegyetem Történelem és Filozófia Karán működő kolozsvári Magyar Történeti Intézet folyó év november 22-én együttműködési keretszerződést írt alá a Magyar Tudományos Akadémia Bölcsészettudományi Kutatóközpont Történettudományi Intézetével. Az együttműködés keretében lehetőség nyílik a kutatási tervek összehangolására, közös rendezvények szervezése, közös pályázatok benyújtására, a tudományos kutatói utánpótlás nevelésében és továbbképzésében való együttműködésre, egyes diákok (MA, PhD) tutorálására a Történettudományi Intézet munkatársai által, valamint a diákok szakmai gyakorlatra való fogadására. Az oktatói kar kutatásainak, valamint tudományos kapcsolatainak elősegítése mellett tehát az utánpótlás nevelésének kérdése képezi a szerződés másik súlypontját. Mindkét intézmény kiemelt jelentőséget tulajdonít az együttműködésnek.

Képes beszámoló