A Babeș-Bolyai Tudományegyetem, Magyar Történeti Intézete részt vállal intézményesen és munkatársai révén az 5. Kolozsvári Magyar Napok szervezésében.

A következő programok szervezésében vállalunk szerepet.

Kedden, augusztus 19-én.

A BBTE, Magyar Történeti Intézete valamint a Kolozsvári Egyetemi Könyvtár szervezésében vezetett séta indul a Könyvtárban

9.30-tól dr. Sipos Gábor, docens, EME elnök

11.00-től Kovács Eszter, az Egyetemi Könyvtár közönségszolgálattal foglalkozó munkatársa

12.30-tól dr. Gurka- Balla Ilona, egyetemi tanársegéd, a Könyvtár és Információtudomány szakirány felelőse vezetésével.

Találkozás az Egyetemi Könyvtár előtt.

Csütörtök, augusztus 21.

10.00 – Mozizás Kolozsváron, feketén-fehéren (magyar nyelvű csoport)

A sétát vezeti: Imecs-Magdó Eszter és Veress Boglárka. Találkozás a főtéri infóstandnál.

Szervező: Korzó Egyesület

14.00 – Városnéző séta: A 19. századi város: Kolozsvár historizáló műemlékei (magyar nyelvű csoport)

A sétát vezeti: Ladó Ágota (mesterképzős hallgató, BBTE). Találkozás a Szent Mihály-templom bejáratánál.

Szervező: BBTE Magyar Történeti Intézet, Művészettörténet és Régészet Tanszék; Entz Géza Művelődéstörténeti Alapítvány

Péntek, augusztus 22.

10.00 – Városnéző séta: Kolozsvár középkori műemlékei (magyar nyelvű csoport)

A sétát vezeti: Pakó Klára (tanársegéd, BBTE). Találkozás a Szent Mihály-templom bejáratánál.

Szombat, augusztus 23.

Erdély Kafé— A honismeret önismeret! Élő Erdély Egyesület

12.00 Erdélyi Időutazók — Történelmi vetélkedő középiskolásoknak

Bemutatja: Hunyadi Attila Gábor (szervező; egyetemi adjunktus, BBTE, Magyar Történeti Intézet)

Ferenczi Szilárd (programkoordinátor; doktorandusz, BBTE, Magyar Történeti Intézet)

Lukács Mátyás, Tímár Norbert (résztvevők)

16.00 – Mozizás Kolozsváron, feketén-fehéren (magyar nyelvű csoport)

A sétát vezeti: Gál Zsófia és Veress Boglárka. Találkozás a főtéri infóstandnál.

Szervező: Korzó Egyesület

Vasárnap, augusztus 24.

16.00  – Városnéző séta: A reneszánsz és barokk Kolozsvár emlékei (magyar nyelvű csoport)

A sétát vezeti: Kovács Zsolt (adjunktus, BBTE). Találkozás a Szent Mihály-templom bejáratánál.

Időpont:
vasárnap, 2014. augusztus 17 - 13:30vasárnap, 2014. augusztus 24 - 18:00