TudományKaraván a Partiumban

2024. április 3-4. között intézetünk oktatói Nagyváradon, Nagykárolyban, Zilahon és Szatmárnémetiben, összesen 12 iskola diáksága előtt tartottak népszerűsítő előadásokat, és ismertették a BBTE Történelem és Filozófia Karán belül működő Magyar Történeti Intézet szakjait és továbbtanulási lehetőségeit.

A diákoknak a következő előadásokat volt alkalmuk meghallgatni:
Pakó Klára egyetemi adjunktus: Grotta, remetelak, kínai torony. Történeti kertek kuriózumai
Fodor János egyetemi adjunktus: Hangfalak és vízágyú között: rockzenei élet a kommunizmus időszakában
Sabou Diana MA hallgató: Bálok a dualizmus kori Nagykárolyban
Fehér Andrea egyetemi adjunktus: Udvari bolondok a kora újkorban
György Árpád Botond egyetemi tanársegéd: Diákok hétköznapjai a középkori egyetemeken
Póti Vivien MA hallgató: Gyermekgyilkosság és abortusz Szatmár vármegyében a 19. század második felében

Az egyetemi és kutatási élményeikről számoltak be Nagyváradon Kerekes Eszter III. éves hallgató, Szatmárnémetiben Szabó Zsolt doktorandusz, Zilahon Bálint Tamás, Gál Szabolcs és Kis Henrietta hallgatóink.

Ezúton is köszönjük a szervező iskolák tanárainak és diákjainak a szervezést és az előadásokon való részvételt! Mindenkinek sikeres érettségit kívánunk és szeretettel várunk szakirányainkra!

Köszönjük a Communitas Alapítványnak és a Bolyai Társaságnak a TudományKaraván támogatást, Angyal Olívia doktoranduszunknak a plakátok és szórólapok tervezését!

Képes beszámoló itt és itt.
A nagyváradi eseményről a sajtó is beszámolt itt.